Zábava

Zábava v Týně nad Vltavou

Milovníci koupání mají možnost využít umělé i přírodní koupaliště. Nově zrekonstruované koupaliště nabízí nerez plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogány. Přírodní koupaliště naleznete po obou stranách řeky Vltavy. Na levé straně se nachází travnatá, slunečná pláž (Valcha). Vhodná pro zájemce o opalování. Využít můžete také pískové hřiště na míčové hry a nebo si můžete zapůjčit paddleboard. Pravá strana je ideální pro rodiny s dětmi. Travnatá pláž má řadu vzrostlých stromů, které při letních měsících nabízí stín. Dětské hřiště, hřiště na beach volejbal a ostatní míčové hry.

Sportovci si přijdou na své ve sportovní hale, tenisovém kurtu, tréninkovém golfovém hřišti, běžeckém okruhu, fotbalovém hřišti.

Kulturně založení turisti mohou navštívit proslulé otáčivé hlediště s pravidelnou letní produkcí DS Vltavan, kino, podzemní chodby, muzeum (výstava loutek světoznámého loutkaře Matěje Kopeckého, největší expozice vltavínů, historie vorařství), městskou galerii, přírodovědné muzeum Semenec.

Rybáři v našem městě a přilehlém okolí naleznou ideální podmínky pro rybaření (soutok Vltavy a Lužnice, přehrady Hněvkovice, Kořensko). Po domluvě Vám můžeme zapůjčit pramičku. 

Motorkáři mohou využít vyjížďky do okolí. Doporučuji super vyjížďku do Písku. Cesta je plná zatáček, serpentýn.